50 évre titkosítják a Credit Suisse csődjét vizsgáló aktákat
Történészek szerint aggasztó, hogy eltérnek a hasonló esetekben megszokott 30 éves zárolástól.
Történészek szerint aggasztó, hogy eltérnek a hasonló esetekben megszokott 30 éves zárolástól.
A UBS a Credit Suisse svájci részlegének befektetési banki üzletágát megtartaná, míg az összes többi üzletág eladását fontolgatja.
61,2 milliárd svájci frankot vontak ki a csőd előtti utolsó napokban.
Az államfői feladatokat ellátó héttagú testület azt is szeretné, ha a már kifizetett összegeket is valahogy visszaszerezné a pénzintézet.
Az elbocsátások a pénzintézet amerikai befektetési részlegének munkahelyeit is érintik
A Credit Suisse krízise után mindenki próbálja nyugtatni a pénzpiacokat, hogy nem lesz totális káosz, de az idegesség így is jókora; egymás ellen dolgozik az MNB és a kormány; elkészült az ENSZ legújabb klímaváltozási jelentése, és nem örültünk annak, amit ott olvastunk. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
A washingtoni igazságügyi minisztérium azt vizsgálja, nem támogattak-e orosz oligarchákat abban, hogy kimentsék a pénzüket az Oroszországot sújtó szankciók alól.
A svájci Credit Suisse és az amerikai Silicon Valley Bank megroppanása után hivatalos hazai források sietősen megjegyezték, hogy a magyar bankrendszer és a gazdaság kiváló egészségnek örvend, ám a helyzet, egyebek közt a történéseknek a forintra gyakorolt hatása, nem éppen ezt mutatja. Nem meglepő módon a befektetők sem nyugodtak.
A két svájci óriásbank kényszerfúziója és a két közepes méretű amerikai pénzintézet összeomlása eltérő okokra vezethető vissza, de a piaci feszültséget a Fed pénzszórása készítette elő, és a radikális kamatemelése robbantotta be.
Minimális, 0,25%-os kamatemelést vár a Fedtől a szakértők többsége, akik arra mutatnak rá, hogy globális bankválságot indíthat el, ha sokáig folytatja a szigorítást a jegybank szerepet betöltő szervezet az Egyesült Államokban.
A bolgár maffia, a rá küldött magánnyomozókkal a Svájci Nemzeti Bank központja mögött összeakaszkodó bankár, és a wimbledoni döntő kedvéért még a karanténból is kiszökő bankvezér is szerepet kapott a Credit Suisse utolsó éveinek botrányokkal teli történetében. Külön-külön egyik történetszál sem lett volna elég az összeomláshoz, de együtt már komolyabb szerepük volt abban, hogy elpárologjon a befektetők amúgy is ingatag bizalma.
Ralph Hamers, a UBS vezérigazgatója az üzlet bejelentését követő vasárnap esti, elemzőkkel folytatott telefonbeszélgetésen elmondta, hogy 2027-ig évi 8 milliárd dollárnyi költséget próbálnak kivezetni, ebből 6 milliárd dollárt a létszámcsökkentésekkel, 2 milliárd dollárt pedig az informatikai kiadásokból spórolnának meg.
Mit jelent nekünk az, hogy egy amerikai meg egy svájci bank összeomlik? Miért figyelte a világ rémülten a Credit Suisse agóniáját? Egyáltalán hogyan történhetett meg ilyesmi egy stabil óriásbanknál? És miért nem lehet egyszerűen hagyni bedőlni? A Fülke adásában Nagy Iván László Gyükeri Mercédesszel és Sztojcsev Ivánnal beszélgetett.
A megroppant svájci pénzintézet részvényei 60 százalékot, a bankot megvásárló UBS részvények 13 százalékot estek.
Bogár László korábbi államtitkár szerint a parasztfelkelés vezetője volt a legpusztítóbb ügynök.
Az utóbbi napok amerikai bankcsődjei óta 460 milliárd dollárral zuhant a banki részvények globális piaci értéke - áll a Financial Times szombati összesítésében.